Spuldzes Golfam 3 (ne Hella)

Wiring | Electronics
Forum rules
Uzsākot jaunu tēmu:

1. Precīzi nodefinē tēmas nosaukumu. Kurai markai, kas nedarbojas un kas notika. Piemēram, ja tev ir pazudis apgaismojums instrumentu panelī, tad nosaukums sastāvēs no vw markas un sērijas "Golf Mk2", tālāk - kādam priekšmetam/kurā vietā un kāda problēma. Tātad nosaukums būs "Golf Mk2 instrumentu panelim pazuda apgaismojums". Nevis "instrumentu panelis".

2. Lai iegūtu konstruktīvu atbildi - ir jābūt konstruktīvam problēmas raksturojumam/aprakstam. Konstruktīvam, nevis referāta formas atstāstam.
Post Reply
kobamas
VW: Golf 3
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Spuldzes Golfam 3 (ne Hella)

Post by kobamas » 20.07.2018, 15:47

Vai Golfam 3 der šis spuldzes - https://www.elektrika.lv/lv/apgaismojum ... 0300001470?

Ja neder, tad kādus labāk nopirkt, lai uzlabot apgaismošanu?

TheRandominators
VW: 2.5tds
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Spuldzes Golfam 3 (ne Hella)

Post by TheRandominators » 20.07.2018, 16:44

No pieredzes.
Prastākā un lētāka halogēnspuldze ir pati labākā un miers!
Esmu lietojis padsmit eiras vērtas spuldzes (Nighrbreaker) un spuldzes par pusotru eiru.
Par pusotru eiru man patīk labāk, jo tad nejūtos uz vismaz ceineru apfists!:D

Ja lukturis ir vecs un savu nokalpojis, tad spuldze nekādu labumu nedos.
Šeit ir SPAMS: Apskatīt
Image

'83 VW JETTA MK1 1.6D (Vaira)
'99 VW GOLF MK4 GTI (Johny Ënglisch)
'97 OPEL OMEGA B 2.5TDS (Doloresa) daily

Elijah
VW: MK2/B3
Has thanked: 81 times
Been thanked: 13 times

Post by Elijah » 22.07.2018, 11:53

Vajag sākt ar jautājumu cik volti atnāk uz spuldzes termināļiem :D
Kopš uztaisīju releju gaismas ar normāla šķērsgriezuma vadiem pa taisno no akb un ģeņa (kā nu kurā pusē izdevīgi) man spuldzes pat ir sākušas bieži izdegt, kādreiz ar vienām varēja braukt 3gadi, tagad gadā reizi, divas ir jāmaina. Toties gaisma labāka par jebkuru nighbreakeru kas ir ielikt lukturī uz kuru auto darbojoties pienāk 11v nevis 14 :D
These users thanked the author Elijah for the post (total 2):
jj-ozzy (22.07.2018, 13:09) • msh (22.07.2018, 14:30)
Image

msh
VW: Golf 2 ghetto GTI
Has thanked: 77 times
Been thanked: 42 times

Post by msh » 22.07.2018, 14:40

Precīzi. Nakts lauzēji pa lielam ir paredzēti darbībai mašīnās ar sūdīgiem priekšas lukturu barošanas risinājumiem, tāpēc no čaļiem, kas ar lodāmuru draudzējas, vismaz agrāk bija gadījies lasīt tekstus pa tēmu "nakts lauzēji ir sūds, jo bieži izdeg" :D Mašīnām, kas izmanto B3 passāta drošinātāju kasti [B3, B4, rado, mk2 CE2, mk3, T4] ir reti sūdīgs risinājums priekšas lukturu barošanai; starp lukturiem un aķi atrodas liela tievu vadu metrāža un veseli trīs slēdži. Man savā golfā ir resni vadi priekšas lukturu vadu buntā + stūres kolonnas vadu buntā releji, piekabināti virs drošinātāju kastes, lukturos lieku kaut kādas parastas spuldzes [sen neesmu pircis; visi krājumos esošie šrotu lukturi vēl nav iztukšoti... :D ] - tuvie ir pieņemami, tālie graujoši.

Ēlija gan ir mazliet pāršāvis pār strīpu - pie ģeneratora vienot nevajadzētu, vismaz ne normāli strādājoša ģeneratora :D - halogēnspuldzes ir paredzētas nominālajam spriegumam 13,8v - man ar 14,5v šokolādi jau uz aķa ir 14,2, uz ģeneratora izvada gan jau vēl kāda volta desmitdaļa vairāk - rezultātā spuldzes ir kripatu spožākas un ar jūtami īsāku mūžu. Salīdzinājumam - es liekot lietotas spuldzes, divu gadu laikā esmu nomainījis vienu vai divas, tb vienā un tajā pat lukturī neesmu 2x mainījis - nu labi, es noteikti nobraucu bik mazāk par Ēliju, bet nu tāpat... Parastais un fiksais risinājums ir divi releji aķa tuvumā un 1,5 mm2 vadi uz lukturiem.
1987 B3 Audi 90 quattro - ilgajā miegā
1989 mk2 Golf ABA-veidīgs hibrīds/CHD powered by VEMS & LPGTech TECH 104
Es cenšos ievērot CSN, bet pārējajiem gadījumiem man ir Tā Kunga žēlastība un divlitrīgs motors...

Elijah
VW: MK2/B3
Has thanked: 81 times
Been thanked: 13 times

Post by Elijah » 28.07.2018, 01:00

Man ir normāls ģenerators kurš lādē 14v (standarta tdi ģenis) nevis 14.4 kā tas bija mk2 ar V belt..
Un anyway arī uz tiem resnajiem vadiem caur drošinātāju un releju, ņemot vērā to ka spuldzei uzkarstot ir diezgan liela pretestība, tur vienmēr būs zem 14v, aptuveni Tevis minētie 13.8 - tas nozīmē ka viss precīzi un stīgā
Image

msh
VW: Golf 2 ghetto GTI
Has thanked: 77 times
Been thanked: 42 times

Post by msh » 21.08.2018, 19:05

Elijah wrote:
28.07.2018, 01:00
Man ir normāls ģenerators kurš lādē 14v (standarta tdi ģenis) nevis 14.4 kā tas bija mk2 ar V belt..
Tu varbūt esi to palaidis garām, bet vispār jau ģeneratora spriegumu nosaka šokolāde, nevis ģeneratora veids - ir 14v, 14,5v un 15v šokolādes, un spriegums jāizvēlas pēc aķa ķīmiskā sastāva. Manam golfam uz aķa pie rūcoša motora ir tie 14,2v, jo mana donora ģeneratorā bija 14,5v šokolāde ielikta, kura pārceļoja uz deviņdesmitnieku, kad to ieliku - līdz tam nebiju šo niansi atklājis, un tā nu abiem audī, esošajam un bijušajam, praktiski identiski ģeneratori deva laukā ~13,8v, jo parasti visur ir 14v šokolādes...
1987 B3 Audi 90 quattro - ilgajā miegā
1989 mk2 Golf ABA-veidīgs hibrīds/CHD powered by VEMS & LPGTech TECH 104
Es cenšos ievērot CSN, bet pārējajiem gadījumiem man ir Tā Kunga žēlastība un divlitrīgs motors...

Post Reply

Return to “Elektrība | Elektronika”