MK2 Elkoņbalsts

Do It Yourself!
Sadaļa par paveiktajiem darbiem pašu rokām - kā pamācība citiem!
Post Reply
User avatar
datormeistars
Posts: 82
Joined: 17.12.2015, 17:57
VW: MK2
Location: Jelgava
Contact:

MK2 Elkoņbalsts

Post by datormeistars » 27.01.2016, 16:59

Sveiki, šoreiz parādīšu un pastāstīšu jums, kā es taisiju un kā uztaisīt elkoņbalstu, kurš smuki der otrajā golfā. Elkoņbalstu es taisu tāpēc, ka es izlēmu, ka varu uztaisīt tādu, kāds man patīk, un kāu es gribu, netērējot bargu naudu par universāliem elkoņbalstiem no visādām tuninglapām. :)

Tātad, nepieciešamie materiāli un piederumi, kurus es izmantoju:

* Koka plāksnes ( Var izvēlēties pēc saviem ieskatiem, es ņēmu 1cm biezas )
* Plānais finieris ( Vajadzēs priekš kabatiņas )
* Lineāls
* Marķieris ( Var izmantot arī asu tapešu nazi, pildspalvu, vai ko citu, lai atzīmētu līnijas, pa kurām būs jāzaģē. Tas arī pēc saviem ieskatiem )
* Figūrzāģis
* Līmes pistole
* Skavotājpistole
* Urbjmašīna elektriskā vai akumulator-tipa.
* Skrūves
* Kautkas mīksts ( es izmantoju no veca sēdekļa paralonu )
* Ādas, vai kāda cita materiāla izstrādājums, ar ko pārvilkt ekloņbalsta augšējo mīksto daļu.
* Krāsa ar struktūru
* Enģes
* Elektrības vadi
* Špaktelis ārpuses apstrādei.
* Organiskais stikls
* Led diode



Nu ko, sāksim!

Vispirms kārtīgi izdomājam, kāds varētu izskatīties mūsu elkoņbalsts, uzskicējam kautkādas idejas, pafantazējam, velreiz pārskicējam un sākam vilkt līnijas uz koka plāksnes.
Image

Kad esam uzskicējuši, izzāģējam ar figūrzaģi un ejam uz mašīnu piemērīt, ja kautkas neder vai nepatīk, pielabojam. ( Tāpēc ir labi nogriezt ar rezervīti lai beigās nav dibenā darbs un materiāls )
Image
Image

Izzāģējam identisku otru malu.
Image

Pēctam sākam atzīmēt, kur mums būs stiprinājumi, kabatiņas grīda un nosedzošās malas.
Image

Līmes pistole ir baigā tēma, krietni atvieglo darba procesu un beigās var visu kvalitatīvi saskrūvēt.
Image
Image
Neaizmirstat, protams, par rokas bremzi, es izzāģēju divos dēlīšos caurumus lai rokas bremze pildītu savu funkciju.
Image

Kad ir visi stiprinājumi pielīmēti, atzīmējam otrā plāksnē stiprinājumu vietas un pielīmējam klāt otru pusi un ejam uz mašinu pārbaudīt, vai viss ir tā, kā tam jābūt ( svarīģi pāŗbaudīt vai nekas nekur neķeras utt )
Image
Image
Image
Image
Image

Tagad vajadzētu aiztaisīt ciet to caurumu, caur kuru iet ručņiks, lai nekas nepazustu mūsu jaunajā elkoņbalsta atveramajā nodalījumā, tādēļ es uz mazā plānā finiera izgriezu pāris klucīšus un salīmēju tos kopā, un aiztaisīju ciet ručņika caurumu.
Image
Image
Image
Image
Image

Caurums aiztaisīts, turpināsim ar augšējo, pašu balsta daļu. Vispirms es izzāģēju dēlīti, kas pēc izmēriem atbilst mana rokas balsta augšai, pēctam ar to dēlīti es veicu atzīmes uz paralona un divās kārtās izgriezu viņu. Parcik es dabuju parolonu no veca sēdekļa, tad pie reizes no tā paša sēdekļa es dabuju arī melnu ādas materiālu, ar kuru var apšūt koka pamatni ar paralonu.
Nu, cik nu apšūt... Es izmantoju skavotāju, no otras puses mēģināju smuki visu pieskavot klāt. Pēctam dabūnam enģi un pieskrūējam augšdaļu pie parējā balsta.
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Tagad pievērsīšos aizmugures daļai. No pāri palikušajiem materiāliem izzāģēju pēc attiecīgajiem izmēriem dēli un aiztaisu ciet caurumu, kas ir starp aizmugurējo sēdekli un elkoņbalstu.
Šajā vietā man ir doma izveidot divas bedrītes, lai aizmugurē sēdošie varētu tajās ievietot maķīša vai arī citas glāzes.

Kad tas ir izdarīts, es izlēmu ielikt diodi uzreiz starp elkoņbalsta mīksto daļu un kabatiņu. Organiskajā stiklā izgriezu caurumu, ielīmēju tajā diodi, un tālāk ar vadiem pievienoju plusu un mīnusu.
Image
Image
Image

Starpcitu, organsko stiklu ir ļoti liels čakars izzāģēt pēc tādiem izmēriem, kādiem tev vaig, jo uzreiz kā zāģējot viņš paliek siltāks, viņš sāk plaisāt. :motz:

Atliek tik ieskrūvēt pāris vietās pa skrūvei, nošpaktelēt un nokrāsot ar struktūru un elkoņbalsts ir gatavs. Mani izdevumi uz šādu pasākumu ir 0€ jo viss ir pieejams majās.
Protams, lai padarītu visu interesantāku, elkoņbalsta priekšpusē es ievilku piepīpētāju, no kura var lādēt telefonu un kabatiņā iekša atrodas paslēpies aux vads.

Paldies par uzmanību, ja kāds mēģinat arī uztaisīt, iemetiet gala rezultātu. Manējo vai vaidzētu nošpaktelēt un nokrāsot pilnam komplektam. :thumbs:
VNZ EL-3515

User avatar
kosmoss19
Posts: 2991
Joined: 21.12.2011, 13:47
VW: Golf MK2, MK3
Location: Pienava, Rīga (Imanta)
Contact:

Re: MK2 Elkoņbalsts

Post by kosmoss19 » 27.01.2016, 19:25

Ir OK :thumbs:

bet ir pāris bet:
1. ta visa konstukcija izskatās pārāk masīva no koka un smaga. varbūt vajadzēja kādu vieglāku materiālu. Ideāla variantā ogleklis vai skiedra, viegls un smuks
2.Tā aizmugurējā daļa uzskatu ir lieka, tagad trešajam pasažierim nebūs kur kājas likt.
3.To stiklu varēji pasūtīt lai izgriež ar lāzeri, sanak ideāli smuki. ;)

Bet kopuma labi un apsveicami :thumbs:
2x VW Golf II MK2 '89/'86
2x VW Golf III MK3 '94/'95
VW Passat B3 1.8i '88
Audi 100 Avant 2.0E '89

Image

Image Image

User avatar
datormeistars
Posts: 82
Joined: 17.12.2015, 17:57
VW: MK2
Location: Jelgava
Contact:

Re: MK2 Elkoņbalsts

Post by datormeistars » 28.01.2016, 00:17

kosmoss19 wrote:Ir OK :thumbs:

bet ir pāris bet:
1. ta visa konstukcija izskatās pārāk masīva no koka un smaga. varbūt vajadzēja kādu vieglāku materiālu. Ideāla variantā ogleklis vai skiedra, viegls un smuks
2.Tā aizmugurējā daļa uzskatu ir lieka, tagad trešajam pasažierim nebūs kur kājas likt.
3.To stiklu varēji pasūtīt lai izgriež ar lāzeri, sanak ideāli smuki. ;)

Bet kopuma labi un apsveicami :thumbs:
Paldies, Jā, bildēs ir kā ir bet nu dzīvē nav tik traki. Par pasažieriem runājot, trīs cilvēkus aizmugurē esmu sev apsolijies nekad nevest neparko, galīgi nepatīk + tajā aizmugurējā daļā ir doma par glāzīšu turētāju. Un jā, par stiklu runājot, nebiju tik tālu aizdomājies, ka var pasūtīt lai ar lāzeri izgriež bet nu ko tur vairs :D
VNZ EL-3515

User avatar
GG.
Posts: 9043
Joined: 25.09.2011, 21:30
VW: Gāze/PURVCIEMS/Maiņa
Has thanked: 282 times
Been thanked: 569 times
Contact:

Re: MK2 Elkoņbalsts

Post by GG. » 04.02.2016, 19:05

Hmmmm

Apsveicami
-uzņēmība taisīt
-uzņēmība bildēt un uzrakstīt DIY :thumbs:

Pats gala rezultāts, gan man šķiet diezgan komisks.

Pilnīgi pieļauju, ka ir cilvēki, kam gribās to elkoņbalstu. Man iekš mk2 tādu galīgi neprasās, jo tā salona ergonomika, stūres, ātrumpārslēga novietojums galīgi neiet kopā ar atbalstītu elkoni. Bet pieļauju, ka ir kam dikti vajag. Ok.

Tādā gadījumā, es būtu skatījies cita auto elkoņbalsta pielāgošanas virzienā, lai maksimāli labi iekļautos salonā, un izskatītos pēc īstas viduskonsoles, nevis mēbeles. Arī pats darbs varētu būt nostrādāts kvalitatīvāk un pārdomātāk. Piemēram tam "vāciņam" varēji taisīt stūrus ar lielāku rādiusu tā lai varētu glīti nostiept ādu bez krunkām stūros. Un no apakšas to visu skavu, ādas ļerpatu jūru vajadzēja nosegt ar pielīmētu kartona gabalu, kas ietīts ādā.

Post Reply

Return to “DIY sadaļa”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest